architecture-isi-training-course-1
نکات طلایی مقاله نویسی :دکتر سعید جوی زاده

نکات طلایی مقاله نویسی :دکتر سعید جوی زاده

نوشته شده در Uncategorized 8 بدون نظر

نکات طلایی مقاله نویسی :دکتر سعید جوی زاده

آیا می توان اسامی جدیدی به مقاله در حال داوری اضافه کرد؟

در اکثر مواقع در کلاس های من و در کارگاه های آموزشی  دانشجویان و محققین  زیادی از من می پرسند که آیا می توان اسامی جدید را به مقاله ای که در حال داوری است اضافه کرد؟یعنی مقاله ای که به مجله بین المللی ارسال شده و حالا شما تصمیم گرفته اید که نام یکی از همکارانتان را به ان اضافه کنید.یا در بعد از ارسال مقاله متوجه می شوید که تحلیل های شما نیاز به بازبینی  دارد و برای این کا رمجبورید با یک محقق دیگر مشارکت کنید و آن را در پژوهش مربوطه دخالت دهید.

افزودن نام  همکار یا نویسنده جدید به لیست نویسنگان یک مقاله ای که درحال داوری دریک مجله است, تا هرزمانی که قبل از انتشار مقاله باشد, یکی از موضوعات مورد سوال و یا مورد بحث پژوهشگران است که دربرخی موارد به شرایطی برخورد می کنند که لازم می بینند نام فردی جدید را به لیست نویسندگان قبل از انتشار مقاله اضافه نمایند.

در اینجا تصمیم گرفتم دراین باره مطالبی بنویسم که دانشجویان محترم و محققین گرامی بتوانند از آن استفاده کنند.البته آنچه شما در رابطه با مقاله نویسی لازم دارید

فرایند عملی درخواست افزودن نام نویسنده جدید :

من در اینجا بصورت بسیار ساده فرایند مربوطه را برای شما شرح خواهم داد.نکته اول اینکه این کار فقط توسط نویسنده مسئول صورت می گیرد.و باید شما نویسنده مسئول باشید.نکته دوم اینکه هر مجله در این مورد فرایند خاص و مخصوص به خود را دارند.سوم اینکه باید فرایند مکاتبه با سردبیر و تیم هیات تحریریه را بلد باشید.

فرایند این است که درهر مرحله ای از داوری مقاله تا قبل از ا نتشار مقاله درمجله, نویسنده مسئول می تواند درصورتی که با وضعیت فوق الذکر مواجه بشود, نام نویسنده جدید را به سردبیر مجله اعلام کند و لازم است که دلایل و توجیحات مربوط به اضافه شدن نام ایشان را به لیست نویسندگان بیاورد و نیز اینکه تمام نویسنده های مقاله باید موافقت خود را با افزوده شدن نام نویسنده جدید به مقاله اعلام کنند.البته این که چطور نامه به سردبیر بنویسید من در کتاب مکاتبات بین المللی در پژوهشگری توصیح و فرمت نامه های مربوطه را آورده ام.

برخی از مجلات ممکن است فورمهایی برای تعیین میزان فعالیت و نقش هر نویسنده درهر بخش از پژوهش و تولید مقاله را داشته باشند که درآنصورت ممکن است از نویسنده ها بخواهند که آن فورم مربوطه را با افزودن نام فرد جدید برای کل افراد بروزرسانی و مجددا به مجله تحویل بدهند و یا اگر مجله فورم خاصی بعنوان Statement برای نویسنده ها درنظر دارد معمولا آن فورمها را به نویسنده ها می فرستد تا مجددا تکمیل و به دفتر مجله تحویل بدهند.

بدیهی است که درصورتی که یک یا چندنفر از نویسندگان با افزودن نام جدید موافق نباشند مجله فرایند داوری و یا انتشار مقاله را معلق می کند تازمانی که همه نویسندگان بر روی فهرست نویسندگان به توافق برسند. گاهی ممکن است مجله درصورتی که نویسندگان به توافق نرسند با موسسه یا دانشگاه مجری طرح پژوهشی تماس بگیرد و نظر آنها را جویا شود.

لازم به توضیح است که ممکن است مجلات مختلف فرایندهای مختلفی را در مورد افزودن نام جدید به مجله اعمال نمایند و آن چه در بالا اشاره کردم , شیوه مجلاتی است که از قوانین کمیته اخلاق انتشارپیروی می کنند.

 

آموزش مقاله نویسی ISI

دکتر سعید جوی زاده

همراه با فیلم و جزوه و فایل های تصویری و صوتی

09382252774

http://gisland.org/

 

آموزش مقاله نویسی , فیلم آموزش مقاله نویسی,  کتاب اصول نگارش مقالات علمی, کارگاه مقاله نویسی ,موسسه علمی تحقیقاتی, سعید جوی زاده, موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل, دوره مقاله نویسی ,موسسه مقاله نویسی ,آموزشگاه مقاله نویسی, مشاوره مقاله نویسی , پذیرش مقالات, استخراج مقاله از پایان نامه, جزوه مقاله نویسی ,نکته های مقاله نویسی, رازه ای مقاله نویسی ,مقاله نویسی ساده و راحت ,دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی

شيراز - خیابان برق- کوچه یک - موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل
تلفن:07132341477
09382252774
Address: P.O.Box 71555-1111, Shiraz, IRAN
No. 3, 4th Floor, Sadaf Building, Beside of the Pars International Hotel, Zand Blvd.,Shiraz, IRAN
E-Mail: saeedjavizadeh@gmail.com