بهترین کلاس مقاله نویسی در ایران
نکات کلیدی نوشتن مقاله -به قلم دکتر سعید جوی زاده-قسمت سوم

نکات کلیدی نوشتن مقاله -به قلم دکتر سعید جوی زاده-قسمت سوم

نوشته شده در کلیات و تعاریف 11 بدون نظر

شما عاشق داستانتان هستید

باید طوری بنویسید که نشان دهید عاشق پژوهشی که انجام داده اید هستید.تک تک جملاتی که می نویسید نشان می دهد که چقدر عاشق کارتان هستید.بنابراین باید به خواننده بگویید که چرا او نیز باید به این موضوع علاقمند شود و با اشتیاق، داستان را تا به آخر بخواند. دقت کنید خواننده را با نوشتن صفحات پر از فرمول‌های ریاضی، مطالب غیرضروری و یا تکراری خسته نکنید. بعضی از مطالب مانند اثبات‌های طولانی و یا نکات تکمیلی را می‌توانید در قسمت ضمیمه بگنجانید.

 

در قسمت بیان نتایج، با دقت فرض‌های استفاده شده را توضیح دهید.

توجه کنید تا مطالب و اطلاعات کافی برای (پشتیبانی) مجدد آزمایشات واقعی و یا شبیه سازی‌های کامپیوتری در اختیار خواننده قرار گرفته باشد. ویژگی‌های آماری نظیر بازه اطمینان (Confidence interval) و … باید ذکر شده باشد. نتایج به دست آمده را نه غیرواقعی بزرگ جلوه دهید و نه غیرواقعی کوچک بشمارید. نشان دهید که آیا این نتایج در حالت‌های خاص و یا محدودی به دست خواهد آمد و یا در حالت‌های کلی‌تر نیز اعتبار دارند.

 

یک شعار کلیدی

کسی می تواند مقاله نویسی خوبی باشد که مقاله خوان خوبی باشد.اگر مقاله خوان نباشد حتی اگر به بهترین کلاس های دنیا نیز بروید مقاله نویس نخواهی شد.

مربی پیدا کنید

نقش مربی می تواند شما را در بازی مقاله نویسی پیروز کند.مربی کسی است که الگوی شما باشد و شما از او یاد گرفته و پیروی کنید.تلاش کنید با مطالعه و بررسی سبک نوشتن مقالات این افراد، هنر نوشتن مقاله را در خود تقویت کنید. نوشتن به زبانی ساده و قابل فهم کمک می‌کند که مقالات شما در مجلات معتبر چاپ شود.

 

پس از نوشتن مقاله، حتما وقتی را برای مرور و اصلاح مقاله در نظر بگیرید.

مقاله را در اختیار اساتید، دوستان و یا افرادی که تجربه خوبی در نوشتن مقاله دارند، قرار دهید و از دیدگاه آنان مطلع شوید. تلاش کنید نکات مطرح شده توسط آنان را در نسخه نهایی پیش از ارسال بگنجانید.برچسبها:

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی

شيراز - خیابان برق- کوچه یک - موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل
تلفن:07132341477
09382252774
Address: P.O.Box 71555-1111, Shiraz, IRAN
No. 3, 4th Floor, Sadaf Building, Beside of the Pars International Hotel, Zand Blvd.,Shiraz, IRAN
E-Mail: saeedjavizadeh@gmail.com