اهمیت مقاله علمی برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور

نوشته شده در کلیات و تعاریف 26 بدون نظر

افرادی که خواهان تحصیل در خارج از کشور هستند،‌ می بایست بر اساس رشته ای که اپلای می کنند، رزومه قوی و رقابتی در فرآیند پذیرش ارائه کنند. این رزومه می بایست توان مندی علمی و تجربی شما را برای دانشگاه مقصد معرفی کرده و صلاحیت علمی شما برای تحصیل احراز شود. یکی از روش های احراز صلاحیت متقاضیان تحصیل در دانشگاه ها،‌ بررسی کار های تحقیقاتی و علمی مرتبط و غیر مرتبط رسمی آنان به شمار می رود.

اگر بتوانید پیش از تحصیل در دانشگاهی، مقالات متعددی را در نشریات معتبر و نیمه معتبر داخلی و بین المللی منتشر کنید، این فرصت برای شما فراهم می شود تا در فضای پذیرش رقابتی، شانس پذیرش بیش تری داشته باشید. علاوه بر این، هر اندازه مقالات آکادمیک بیش تری داشته باشید، ‌اساتید بیش تری در دانشگاه مقصد علاقمند به پذیرش سرپرستی تز ارشد و دکترای شما خواهد بود و این به معنای موفقیت در پذیرش و دریافت بورس تحصیلی است.

بنابراین داشتن مقاله علمی برای متقاضیان تحصیل در آن سوی آب ها، اگر چه نه شرط لازم است و نه شرط کافی،‌ اما فرصت آفرین است. به این فرصت آفرینی توجه کنید و تلاش کنید حداقل ۶ ماه پیش از اپلای، ۱-۲ مقاله علمی خوب را در نشریات کنفرانسی یا نیمه معتبر داخلی و بین المللی منتشر کنید.

به این موضوع هم باید توجه کنید که برخی از دانشگاه ها برای اعطای پذیرش با بورس تحصیلی در بخش Research Assistantship به متقاضیان تحصیل، از applicant در خواست می کنند تا نمونه نوشتار خود را ضمیمه پرونده تحصیلی کند. این نمونه باید تا حدودی منعکس کننده توانایی شما در تحلیل مسائل علمی با رویکرد آکادمیک و با استفاده از نگارش صحیح و حرفه ای باشد.

پس، به نظر میرسد متقاضیانی که دارای یک یا چند مقاله آکادمیک به زبان انگلیسی هستند و این مقالات در ژورنال‌های معتبر ایندکس شده در بانک‌ های اطلاعاتی بزرگی مانند ISI ثبت و منتشر شده باشد، شانس بیش تری برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ممتاز و هم چنین اخذ بورس تحصیلی خواهند داشت.

یعنی زمانی که شما مقاله ای منتشر کردید که بارها cite شده و در مقالات دیگر نیز از آن استفاده کرده اند، این سبب خواهد شد تا به عنوان فردی با رفرنس علمی و ارجاعات مکرر شناخته شوید که قطعا شانس شما را برای پذیرش و حتی اعطای بورسیه تحصیلی افزایش میدهد.

پس ملاحظه می کنید که نوشتن مقاله علمی در نشریات معتبر که مخاطب زیادی دارد،‌ بسیار با اهمیت است. نوشتن مقاله بر اساس معیارهای موسسه اطلاعات علمی، یکی از شیوه‌های روتین مقاله نویسی در ایران و اکثر نقاط جهان محسوب می‌شود. تلاش های زیادی دانشجویان و متقاضیان ورود به مقاطع عالی تحصیلی در دانشگاه‌ های غربی نسبت به انتشار مقاله در ژورنال های معتبر ISI انجام میدهند و از همین رو میتوان گفت که تب آی اس آی در کشور ما بسیار بالا است.

به هر حال فهرست ژورنال‌های ایندکس  شده در این بانک اطلاعاتی علمی معروف را می‌توان در نشانی اینترنتی http://scientific.thomson.com مشاهده کرد.

آموزش دوره جامع مقاله نویسی ISI در شیراز

موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل

همراه با فیلم و کتابچه 

با متد آسان و کاربردی

با رویکرد پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری

آدرس آموزشگاه شیراز:

شیراز –خیابان برق، کوچه 1

تلفن تماس شیراز:07132341477

09382252774دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی

شيراز - خیابان فلسطین - چهارراه حکیمی - موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل
تلفن:07132320953-07132320721
09382252774
Address: P.O.Box 71555-1111, Shiraz, IRAN
No. 3, 4th Floor, Sadaf Building, Beside of the Pars International Hotel, Zand Blvd.,Shiraz, IRAN
E-Mail: sjavizadeh@yahoo.com