کتاب اصول نگارش مقالات علمی
نرم‌افزارهای مدیریت ارجاعات

نرم‌افزارهای مدیریت ارجاعات

نوشته شده در کلیات و تعاریف 131 بدون نظر

روزگاری ابزارهای پژوهش، یک کتابخانه کامل همراه با تعداد زیادی فیش کاغذی تحقیق بود اما امروز جای همه این ابزارها را رایانه و اینترنت گرفته است. کافیست به اینترنت متصل شویم تا به منابع اطلاعاتی بی‌شماری دسترسی پیدا کنیم و با استفاده از ابزارهای موجود در رایانه خود کار یادداشت‌برداری، ثبت منابع و استناددهی را انجام دهیم. جستجو و سازماندهی منابع اطلاعاتی و استناددهی در مقالات و پایان‌نامه‌ها همواره یکی از مسایل مهم و ضروری پژوهشگران است. امروزه نرم‌افزارهای مدیریت استناددهی سیر پیشرفت پژوهش را تسریع و تسهیل کرده‌اند…….

 

 

نرم‌افزارهایی همچون refmanage، procite، jabref، biblioscape، endnote، zotero، refwork،  Read cube  ، Citavi و … از جمله این ابزارها هستند که پژوهشگران در زمینه گردآوری، ذخیره‌سازی و سازماندهی اطلاعات کتابشناختی به منظور استناددهی کمک می‌کنند. برخی از این نرم‌افزارها صرفاً به صورت آنلاین قابل استفاده هستند، مانند bibeme، easybibe؛ برخی علاوه بر استفاده به صورت آنلاین، دارای قابلیت‌های استفاده به صورت آفلاین نیز هستند، مانند endnote…. برگرفته از

کتاب اصول نگارش مقالات علمی(ویژه تمامی رشته ها)، نویسندگان: دکتر زهرا حجازی زاده، سعید جوی زاده، الهام شمس آبادی، دکتر مرضیه موغلی.

آموزش دوره جامع مقاله نویسی ISI در شیراز

موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل

همراه با فیلم و کتابچه 

با متد آسان و کاربردی

با رویکرد پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری

آدرس آموزشگاه شیراز:

شیراز –خیابان برق، کوچه 1

تلفن تماس شیراز:07132341477

09382252774

 

 دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی

شيراز - خیابان برق- کوچه یک - موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل
تلفن:07132341477
09382252774
Address: P.O.Box 71555-1111, Shiraz, IRAN
No. 3, 4th Floor, Sadaf Building, Beside of the Pars International Hotel, Zand Blvd.,Shiraz, IRAN
E-Mail: saeedjavizadeh@gmail.com