کتاب پردازش تصاویر ماهواره ای در ArcMAP

photo_2018-04-15_13-21-03-388x550

saeed javizadeh 25

کتاب پردازش تصاویر ماهواره ای در ArcMAP با توجه به رشد فزاینده ی علم و فن آوری در دنیا، به نظر می رسد نقش پژوهش  در زمینه سنجش از دور (RS) روز به روز برجسته تر می شود. کشور ما هم چند سالی است که امر پژوهش  در سنجش از دور را جدی گرفته است و دولت و مسئولان به تشویق بیشتر پژوهشگران پرداخته اند. در این میان، یکی از دغدغه های اساسی پژوهشگران، اساتید و دانشجویان انجام پروژه های سنجش از دور در محیط های سیستم اطلاعات جغرافیایی می باشد .

سلسله مراتب در آمار فضایی _ سعید جوی زاده

photo_۲۰۱۸-۰۱-۱۶_۰۷-۳۹-۴۲

saeed javizadeh 30

سلسله مراتب عبارتست از هر گونه اطلاعاتی که در مورد منبع؛ چگونگی به دست آوردن اطلاعات و روش­های جمع­آوری، تجزیه، تحلیل و اشتقاق داده­ها باشد. البته در صورت لزوم به روز رسانی و روش­های انجام آن باید ذکر گردد. به طوری کلی سلسله مراتب باید شامل: 1) شرح داده­های منبع، 2) اطلاعات تبدیل و 3) اطلاعات ورودی و خروجی باشد (گاپتیل و موريسون، 1995)………..

مفهوم علم آمار _ سعید جوی زاده

photo_۲۰۱۸-۰۱-۱۶_۰۷-۳۹-۴۲

saeed javizadeh 31

واژه آمار از کلمه لاتین “Status” سرچشمه مي­گيرد و به معنی حالت، وضع یا موقعیت می­باشد. از این کلمه به عنوان ریشه واژه “Statistica” (آمار) ياد مي­شود. نقش اساسی آمار عبارت است از بیان و کاربردهای مدل­های تصادفی و استدلال­های آماری در برابر روش­ها و تفکر ریاضی محض (باتاچاریا[1] و همکاران، 1977). ریاضی بر پایه نظریه اعداد، هندسی اقلیدسی و جبر از چند قرن پیش همواره مورد توجه و احترام دانشمندان و فلاسفه بوده و می­باشد. اما موضوع آمار، هنر و علم جمع­آوری، تعبیر و تجزیه و تحلیل داده‌ها و استخراج تصمیم­های منطقی می­باشد (ريچارد[2]، 2012)………

مفهوم آمار فضایی _ سعید جوی زاده

photo_۲۰۱۸-۰۱-۱۶_۰۷-۳۹-۴۲

saeed javizadeh 27

آمار فضایی شاخه­ای از آمار است که درباره پدیده­های وابسته به مکان بحث می­کند. در آمار فضایی معمولاً انتظار می­رود بین پدیده­های مجاور رابطه نسبتاً قابل توجهی وجود داشته باشد (مارتينز[1] و همکاران، 2016). این شاخه از آمار می­کوشد تا بین مقادیر مختلف یک متغیر، فاصله و جهت­گیري آن­ها ارتباط برقرار کند. این ارتباط فضایی، ساختار فضایی[2] نام دارد. موقعیت مکانی، تأثیرپذیری مکانی، و به کارگیری نقشه از موضوعات مهم در آمار فضایی……..

عنوان جدول‌ها و زیرنویس شکل‌ها

کتاب اصول نگارش مقالات علمی

saeed javizadeh 101

هر جدول و شکل باید متکی به خود باشد یعنی خواننده باید بتواند بدون نیاز به خواندن متن، آن را بطور کامل بفهمد و درک کند. اگر از خواننده خواسته شود که “برای کسب جزئیات متن را بخواند”، احتمال اینکه مقاله را ترک کند وجود دارد. ……    

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی

شيراز - خیابان فلسطین - چهارراه حکیمی - موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل
تلفن:07132320953-07132320721
09382252774
Address: P.O.Box 71555-1111, Shiraz, IRAN
No. 3, 4th Floor, Sadaf Building, Beside of the Pars International Hotel, Zand Blvd.,Shiraz, IRAN
E-Mail: sjavizadeh@yahoo.com